E-okul öğrenci girişi


Eğitim ve Öğretim yılının sona ermesine çok kısa bir süre kala en çok merak edilen konulardan bir tanesi de e-okul öğrenci girişi‘dir.

Özellikle lise son sınıf öğrencilerini sürekli ilgilendiren konuların başında yer alan E-okul öğrenci girişi, e-okul giriş sisteminde çeşitli bilgiler bulunabilir. E-okul yönetim bilgi sistemi projesi kapsamında gerçekleşmektedir.

Lise öğrencilerinin ders notlarını, devamsızlıklarını, not ortalamalarını görebilecekleri modülasyon sayesinde öğrenciler sezon sonuna doğru yıllık planlamalarını rahatça yapabilmektedir. Özellikle dershaneye giden öğrencilerin sıklıkla takip ettiği bir sistem olan E-okul öğrenci girişi sayesinde üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler dershanelerin açtığı kamplara katılabiliyor.

Öğrenciler tarafından kullanılan sistem aynı zaman da veliler tarafından da kullanılabiliyor. T.C. Kimlik Numarası, okul öğrenci numarası ve sistem tarafından otomatik olarak hazırlanan güvenlik kodunun ekrana girilmesiyle E-okul öğrenci girişi yapılmış oluyor.

E-okul öğrenci girişi’nin sağladığı fırsatlar arasında öğrencileri ilgilendiren bir çok konu oluyor. Özellikle ders notları ve devamsızlıklar konusunda bilgi almak isteyen öğrenciler okul idarecilerinin yanına gitmek yerine internet üzerinden çevrimiçi sağlanan bu hizmetle aradığı bilgiye ulaşabiliyor.

E-okul öğrenci girişi sayfasına kısa sürede ulaşmak için resme tıklamanız yeterlidir.

E-okul öğrenci girişi sadece öğrenciler için değil veliler için de önemli bir kaynak konumdu. Çocuğunun durumunu merak eden veli, öğrenci numarası, T.C. kimlik numarası ve güvenlik kodunu ekrana girerek öğrencinin okulda ki tüm faaliyetlerini, ders notlarını ve devamsızlıklarını her an takip edebiliyor.

Hem öğrenci hem de veliler eski sistemde ki gibi kayıtlarını araştırmak için idarecilerin yanına gitmek yerine internet üzerinden sağlanan bu hizmet ile bilgilere ulaşabiliyor. Bu sistem sayesinde hem öğretmen, hem öğrenci hem de veliler daha hızlı bilgiye daha kolay yoldan ulaşabiliyor.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>