E-okul öğretmen giriş sayfası


MEB tarafından hazırlanan e-okul sisteminde şimdi sizlere öğretmen girişi nasıl yapabilirsiniz, bununla ilgili olarak bilgiler vereceğim. E-okul öğretmen girişi, sistemin yönetim bilgi kısmı üzerinden yapılmaktadır. Giriş yapabilmeniz için sizlere okul idaresi tarafından verilmesi gereken bir yetki olmalıdır. Bu yetki esnasında belirlenen şifreyide okul idaresinden gidip almanız gerekmektedir. Sitemizi ziyaret eden bir öğretmenseniz eğer ve sisteme giriş yapamıyorsanız, yapmanız gereken öncelikle idareye gidip şifrenizi kontrol ettirmenizdir. Ardından tekrar bu sayfaya girerek e-okul öğretmen girişi için gerekli olan adımları gerçekleştirerek giriş yapabilirsiniz.

E-okul öğretmen girişi sadace yetkili kişiler tarafından gerçekleştirildiği için yazımızın devamında ayrıntıları ile verilen bilgiler sizlerde harfiyen istenecektir. Bu nedenle mümkün olduğunca bilgilerinizi saklı tutmaya çalışın. Her öğretmenin sistem üzerinde kendisine ait bireysel öğretmen giriş bilgileri yer almaktadır. Eğer birkaç öğretmen arkadaşınızla aynı bilgilere sahipseniz lütfen en kısa sürede okul idaresi ile bağlantı kurunuz.

2007 yılından bari aktif bir şekilde kullanılan e-okul veli bilgilendirme sistemi, yeni atanan öğretmenlerimiz tarafından pek bilinmemektedir. Yani sistemin işleyişi hakkında öğretmenlerimiz pek bir bilgi sahibi değiller.

E-okul öğretmen girişi için buraya tıklamanız gerekmektedir.

İşte bizlerde bu tür sorunlarla karşılaşabilen, yeni atanmış olan öğretmenlerimiz için bu makaleyi hazırladık. Umarım bu sayfamızda yer verdiğimiz bilgiler sizler için faydalı olur.
Yukarıda da bahsettiğim gibi, öncelikle e-okul öğretmen girişi yapabilmeniz için okul idaresi tarafından sizlere verilmi olan bir kullanıcı adı ile birlikte şifre gereklidir. Kullanıcı adı ve şifreyi bilmiyormusunuz? Endişe etmenize gerek yok… En kısa sürede okul idaresine ulaşarak rahatlıkla bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şimdi sizlere yönetim bilgi sistemi üzerinde yer alan öğretmen girişi sayfasına girdiğiniz zaman sizlerden ne tür bilgiler istenecek birlikte bir göz atalım.

İlk önce karşınıza çıkacak olan, “Giriş Kodu”

Bu kısımda yer alan rakamları doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Sisteme her girdiğinizde bu alanda yer alan rakamlar değişmektedir. Bu tamamen güvenlik amaçlı yapılan bir şifrelemedir. Verilen rakamları doğru bir şekilde girmezseniz giriş yapamayabilirsiniz.

İkinci olarak, “Kullanıcı Adı”

Şifre ile birlikte sizlere okul idaresi tarafından bir kullanıcı adı temin edilmektedir. Bu alana size verilen kullanıcı adını eksiksiz bir şekilde giriniz.

Son olarak, “Şifre”

Zaten sizlere kullanıcı adıyla birlikte bir şifre sağlandı. Bu alanada şifrenizi doğru bir şekilde giriniz. Küçük ve büyük harflere duyarlıdır.

E-okul öğretmen girişi yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan ekranda, e-okul modullerinin tamamı görülmektedir. İstediğiniz işlemi bu alandan kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Bu yazı E-okul öğretmen kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>