E-okul veli bilgilendirme sistemi not bilgisi


E-okul veli bilgilendirme sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenci velilerine yönelik hazırlanmış bir projedir. E-okul projesinden veliler kadar öğrenciler de yararlanmaktadır. Eski sistem de yaşanan aksaklık ve sıkıntıları göz önüne alan Milli Eğitim Bakanlığı bu kapsamda bir çalışma başlattı. İlk olarak pilot illerde uygulanmaya başlayan e-okul veli bilgilendirme sistemi daha sonra Türkiye’nin tüm il ve ilçelerine kadar yayıldı.

Öğrencilerinin durumlarını merak eden fakat çeşitli sebeplerden ötürü fırsat bulamayan velilere yönelik yapılan çalışma da veliler artık öğrencilerinin durumlarını anlık takip edebilecek. E-okul veli bilgilendirme sistemine bağlanmak ve öğrencinin durumunu takip etmek için gerekli olan tek şey ise internet.

Öğrencinin okulda ne yaptığını, derslerinin iyi olup olmadığını veya da devamsızlık durumlarını merak eden veliler internet aracılığı ile E-okul veli bilgilendirme sistemi’ne bağlanabiliyor.

E-okul veli bilgilendirme sistemini kullanmak isteyen velilerin bilmesi gereken bazı temel unsurlar yer alıyor. Bunların başında öğrencinin okul numarası ve T.C. kimlik numarası. Sisteme giriş yapmak isteyen veliler bu bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra çocuğu hakkında ki tüm sorulara rahatlıkla cevap bulabiliyor.

Öğretmen ve idarecilerin de işlerini kolaylaştıran, çalışma performansını gerekmektedir. Sisteme bağlandıktan sonra karşınıza bir resim içerisinde yazan güvenlik kodları gelecektir. Bu kodu yazıp daha sonra da öğrenci T.C. numarası ve öğrenci okul numaralarını girerek sisteme giriş yapabilirsiniz1 kat daha artıran proje kapsamında ayrıca velilere duyurulmak istenen bilgiler de yer alıyor. E-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak için öncelikle sisteme bağlanmanız.

E-okul veli bilgilendirme sistemine girebilmek için lütfen buraya tıklayınız.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

E-okul veli bilgilendirme sistemi not bilgisi için 1 cevap

  1. Geri izleme: E-okul karne notları öğrenme | E-okul Veli Giriş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>