E-okul’a giriş nasıl yapılır?


E-okul bilgi sistemi öğretmen – öğrenci ve veliler tarafından sıkça kullanılan bir sistemdir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında öğretmen – öğrenci ve velilerin daha fazla bilgi alması amaçlanmıştır.

E-okul bilgi sistemi nasıl kullanır? Sisteme bağlanmak için neler yapılmalıdır. Bu makale de kafanıza takılan soruların yanıtlarını bulabileceksiniz. Ayrıca aşağıda yer alan ilgili alanlarıda doldurarak e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz.

Öğretmenler için E-okul girişi şu şekilde gerçekleştirilmektedir;
1- okul İdaresi tarafından öğretmene kullanıcı kodu verilir;
2- okul İdaresi tarafından öğretmene kullanıcı adı ve şifre verilir
3- okul idaresi tarafından öğretmene yetkilendirme verilir.
Yukarıda yazılı olan ihtiyaçların giderilmesi halinde öğretmen E-okul bilgi Sistemi’ne giriş yapabilir notları düzenleyebilir, haftalık programlarını gözden geçirebilir ve karne oluşturabilir.

Öğrenci ve Veliler için E-okul Girişi
1- Öğrenci veya Veli sisteme girmek için E-okul’a giriş yapar.
2- Sistem tarafından sağlanan kod ekrana yazılır
3- Öğrencinin T.C. Kimlik numarası ekrana yazılır
4- Öğrencinin okul numarası ekrana yazılır ve sisteme giriş sağlanmış olur.
E-okul’a giriş yapan öğrenci ve veliler burada ders notlarını görebilir, öğrencinin devamsızlığını öğrenebilir, öğretmenin genel kanaatlarını okuyabilir ve öğrenci hakkında ki tüm bilgilere ulaşabilir.
Kısaca bahsetmek gerekirse öğretmenler gerekli giriş bilgilerini okul idaresinden, öğrenci ve veliler ise öğrencinin genel bilgilerinden faydalanarak e-okul’a giriş yapabilirler.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>